Диск зчеплення

Оберіть авто
Сортувати

Диск зчеплення: пристрій, види, ознаки несправності

Зчеплення - важливий елемент автомобіля, що забезпечує транспортному засобу плавний початок руху. Система складається з дисків, які притиснуті до маховика двигуна пружинами. Завдяки силі тертя, передається крутний момент з колінчастого вала на ведений диск двигуна. Тому перемикання передач здійснюється безшумно.

Диск зчеплення виконаний зі сталевої пластини до якої прикріплені додаткові елементи, що передають обертання і гасять коливання. Виріб міцне і стійке до високих температур. Має невелику вагу, так як конструкція виконана з вирізами у вигляді пелюстків. По колу накладені фрикційні накладки, які пом'якшують роботу всієї установки. Пружини і фрикційні кільця додатково знижують вібрацію і шум.

При зчепленні відбувається взаємодія маховика, кошики дисків, вичавного підшипника і первинного вала. Під час натискання на педаль, притискної диск відсувається, за рахунок чого відбувається розмикання зв'язки елементів. Ведений диск входить в зачеплення з маховиком і передає його обертання. Виріб піддається максимальному впливу, тому його фрикційне покриття швидко зношується, що призводить до зменшеної ефективності роботи всієї системи.

Види і термін експлуатації диска зчеплення

Для різних марок авто передбачені різні типи систем. По виду тертя установки діляться на сухі і масляні. За кількістю дисків пристрою бувають:

  • однодискові - призначені для легкових авто;
  • дводискові - встановлюються на спортивні авто і вантажівки;
  • багатодискові - використовуються на спецтехніці, мототехніки.

При спокійному стилі їзди система зчеплення служить тривалий термін. Несправності можуть проявитися після 100-150 тис.км пробігу.

Якщо автолюбитель вважає за краще агресивний стиль їзди з різким стартом, пробуксовкою і пилом з-під коліс, то установка в такому автомобілі швидко вийде з ладу. Новачки, які не мають досвіду водіння, довго утримують педаль, через що система піддається перевантаження, а вижимний підшипник ламається.

Навіть при акуратній їзді знос деталей відбувається просто від часу. При несправній системі, на старті їзди відчуваються поштовхи і ривки. При повній поломки може навіть провалитися педаль. Фахівці рекомендують проводити діагностику цілісності деталей системи зчеплення на СТО після 80-100 тис.км.пробега.

Де купити диск зчеплення за вигідною ціною?

Бажаєте придбати якісні автозапчастини для свого автомобіля - відвідайте маркетплейс Mriyar. Компанія об'єднує продавців і покупців з усієї України. На сайті клієнти можуть скористатися спеціальною картою, по якій знайдуть офіційного дистриб'ютора і продавця в своєму місті. У цьому випадку клієнтові не доведеться чекати доставки, так як можна забрати товар самовивозом.

На платформі Mriyar представлені запчастини з різних цінових сегментів, так як їх продають дистриб'ютори, автомагазини, автосервіси. Кожен продавець пропонує клієнту найкращі умови співпраці - на певні товари поширюються акції і діє спецціна. Тому в маркетплейсе Мріяр можна купити диск зчеплення вигідно і за доступною ціною.

Ціни на Диск зчеплення
Товар Ціна
Диск зчеплення Jp Group 1130201600 825,00 UAH
Диск зчеплення Jp Group 1130201500 828,00 UAH
Диск зчеплення Asam 30192 776,00 UAH
Диск зчеплення Sachs 1862 518 031 1 831,00 UAH
Диск зчеплення Jp Group 1130201100 797,00 UAH
Диск зчеплення - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Диск зчеплення для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Диск зчеплення ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Диск зчеплення у 2024 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Диск зчеплення ?

Диск зчеплення на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Диск зчеплення