Диск зчеплення

Оберіть авто
Сортувати

Диск зчеплення: пристрій, види, ознаки несправності

Зчеплення - важливий елемент автомобіля, що забезпечує транспортному засобу плавний початок руху. Система складається з дисків, які притиснуті до маховика двигуна пружинами. Завдяки силі тертя, передається крутний момент з колінчастого вала на ведений диск двигуна. Тому перемикання передач здійснюється безшумно.

Диск зчеплення виконаний зі сталевої пластини до якої прикріплені додаткові елементи, що передають обертання і гасять коливання. Виріб міцне і стійке до високих температур. Має невелику вагу, так як конструкція виконана з вирізами у вигляді пелюстків. По колу накладені фрикційні накладки, які пом'якшують роботу всієї установки. Пружини і фрикційні кільця додатково знижують вібрацію і шум.

При зчепленні відбувається взаємодія маховика, кошики дисків, вичавного підшипника і первинного вала. Під час натискання на педаль, притискної диск відсувається, за рахунок чого відбувається розмикання зв'язки елементів. Ведений диск входить в зачеплення з маховиком і передає його обертання. Виріб піддається максимальному впливу, тому його фрикційне покриття швидко зношується, що призводить до зменшеної ефективності роботи всієї системи.

Види і термін експлуатації диска зчеплення

Для різних марок авто передбачені різні типи систем. По виду тертя установки діляться на сухі і масляні. За кількістю дисків пристрою бувають:

  • однодискові - призначені для легкових авто;
  • дводискові - встановлюються на спортивні авто і вантажівки;
  • багатодискові - використовуються на спецтехніці, мототехніки.

При спокійному стилі їзди система зчеплення служить тривалий термін. Несправності можуть проявитися після 100-150 тис.км пробігу.

Якщо автолюбитель вважає за краще агресивний стиль їзди з різким стартом, пробуксовкою і пилом з-під коліс, то установка в такому автомобілі швидко вийде з ладу. Новачки, які не мають досвіду водіння, довго утримують педаль, через що система піддається перевантаження, а вижимний підшипник ламається.

Навіть при акуратній їзді знос деталей відбувається просто від часу. При несправній системі, на старті їзди відчуваються поштовхи і ривки. При повній поломки може навіть провалитися педаль. Фахівці рекомендують проводити діагностику цілісності деталей системи зчеплення на СТО після 80-100 тис.км.пробега.

Де купити диск зчеплення за вигідною ціною?

Бажаєте придбати якісні автозапчастини для свого автомобіля - відвідайте маркетплейс Mriyar. Компанія об'єднує продавців і покупців з усієї України. На сайті клієнти можуть скористатися спеціальною картою, по якій знайдуть офіційного дистриб'ютора і продавця в своєму місті. У цьому випадку клієнтові не доведеться чекати доставки, так як можна забрати товар самовивозом.

На платформі Mriyar представлені запчастини з різних цінових сегментів, так як їх продають дистриб'ютори, автомагазини, автосервіси. Кожен продавець пропонує клієнту найкращі умови співпраці - на певні товари поширюються акції і діє спецціна. Тому в маркетплейсе Мріяр можна купити диск зчеплення вигідно і за доступною ціною.

Ціни на Диск зчеплення
Товар Ціна
Диск зчеплення Konner KCD-1001 720,00 UAH
Диск зчеплення Konner KCD-1002 1 096,00 UAH
Диск зчеплення Ford 4141641 80,00 UAH
Диск зчеплення Vika 31410006901 1 002,39 UAH
Диск зчеплення Luk 319 0068 10 948,70 UAH
Диск зчеплення - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Диск зчеплення для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Диск зчеплення ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Диск зчеплення у 2023 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Диск зчеплення ?

Диск зчеплення на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Диск зчеплення