Вилка перемикання передач

Оберіть авто
Сортувати

Для чого потрібна вилка перемикання передач

Вилка коробки передач (КПП) - це один з найголовніших механізмів трансмісії. Проводиться така деталь з міцного металу, щоб поліпшити її зносостійкість. Виконує запчастина функцію переміщення зубчастої муфти уздовж осі вала (вторинного), тим самим включаючи і вимикаючи передачі на валу за рахунок замикання і розмикання шестерні. Іншими словами - вилка допомагає крутитися колесам автомобіля з різною швидкістю при однакових оборотах мотора.

Виглядає КПП як важіль, натиснення на який приводить в дію натискний диск. З одного боку він прикріплений до муфти, а з іншого - до стрижня перемикання передач. Трансмісія зазвичай складається з п'яти-шести передніх передач і з однієї задньої, тому в загальній системі КПП налічується кілька вилок, кожна працює тільки з однією муфтою, а їх в середньому три. Зовні такий важіль схожий на рогатку, тому і отримав відповідну назву.

Функції вилки і штоків

Найчастіше поломка транспортного засобу відбувається через вихід з ладу коробки передач. Щоб уникнути подібних ситуацій, краще вчасно замінити всі зношені деталі. Вилка та шток виконують такі функції:

  • перемикають передачі за рахунок роботи з валиками і муфтами. КПП складається з обертових валів, які при роботі передають крутний момент. Кожен валик оснащений шестернями, а між ними розташовуються синхронізатори. Перемикання відбувається всередині коробки, коли переміщаються муфти і дані синхронізатори;
  • важіль передає натискання на трос і стрижень вибору ступенів. Потім відбувається рух по горизонталі штока з виделками, які рухають муфту синхронізатора. Таким чином, крутний момент передається від двигуна до коліс транспортного засобу.

Кожен виробник деталей, дає рекомендації по їх експлуатації, але багато що залежить і від самих водіїв, манери водіння, навантаження авто і інших чинників. Найпоширеніша проблема - це тріснута вилка КПП, вона може вплинути на загальну роботу машини. При виникненні таких неполадок, краще відразу зробити заміну запчастини.

Купити вилку і шток для зчеплення в Україні

Унікальний маркетплейс «Мріяр» зібрав на одній віртуальній торговому майданчику мільйони товарів, запчастин і аксесуарів для автомобілів. Компанія була створена для об'єднання споживачів і дилерів в одну єдину систему. Сайт має фільтр, за яким можна зробити вибір штока, вилки для коробки перемикання передач, а також інших деталей. Клієнту надається можливість підібрати необхідний товар, ціну, і навіть місце розташування продавця.

Всі представлені на платформі інтернет-магазини працюють по «Закону про права споживача», надаючи можливість обміну або повернення неналежної продукції на вимогу покупця. У кожного свої умови: гарантійний термін, акційні пропозиції, доставка, бонуси. Менеджери допомагають клієнтам в підборі запчастин і оформленні замовлення.

Маркетплейс «Мріяр» співпрацює тільки з перевіреними дилерами, з підтвердженим статусом, тому клієнт не повинен хвилюватися про те, що йому можуть підсунути підробку. Тут тільки якісний товар від офіційних представників заводів-виготовлювачів.

Ціни на Вилка перемикання передач
Товар Ціна
Вилка та передач General Motors 96180853 334,88 UAH
Вилка включення передачі General Motors 96180849 969,17 UAH
Вилка включення передачі Autotechteile 5060703 1 277,56 UAH
Вилка включення передачі VAG 02T311669K 1 504,46 UAH
Вилка включення передачі VAG 02T311669M 1 640,11 UAH
Вилка перемикання передач - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Вилка перемикання передач для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Вилка перемикання передач ?
💵 Які ціни в Mriyar на Вилка перемикання передач ?

Вилка перемикання передач на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Вилка перемикання передач