Впускний колектор

Оберіть авто
Сортувати

Впускний колектор - що це і для чого він потрібен?

Який би мотор, бензиновий або дизельний, не стояло на вашому автомобілі, йому необхідна достатня кількість прохолодного, чистого повітря. Впускний колектор, як своєрідний трубопровід, подає його в циліндри двигуна, відповідає за те, щоб паливо і повітря були змішані в правильному співвідношенні. Форма пристрої строго розрахована. У ньому немає гострих граней і кутів, всі лінії дуже м'які і обтічні. Ніщо не заважає швидкому проходженню повітря в циліндри, а ніж його потік інтенсивніше, тим потужніше працює двигун. Конструкція може містити від 2 до 6 труб, в залежності від виду двигуна. Вони з'єднуються в один загальний рукав, який кріпиться своєї найширшої частиною до голівки блоку циліндрів.

Перші моделі колекторів виготовлялися з алюмінію, чавуну або сталі, були досить важкі, дорогі у виготовленні, сильно нагрівалися під час руху і роботи мотора. Сучасні легкі та надійні впускні пристрої роблять з термостійкого пластика, спеціальний склад яких відрізняється малою теплопровідністю. Впускний колектор - не найскладніша деталь автомобіля, але від форми і довжини його патрубків залежить сила двигуна, ефективність згоряння палива, а значить, і його витрата на кожен кілометр шляху.

Як пов'язані геометрія і впускний колектор?

На машинах старого покоління встановлювалися колектори стандартного зразка. Вони були недостатньо ефективні, так як повноцінно наповнювали повітрям циліндри тільки при певному режимі роботи силового агрегату. В наші дні створена вдосконалена система пристроїв. На допомогу розробникам прийшла геометрія. Вимірявши і розрахувавши всі параметри, вони внесли поправки в конструкцію і створили вхідні колектори з максимальною ефективністю потоку, яка більше не залежить від того, з якою інтенсивністю працює мотор. Для цього змінили:

  • перетин впускного колектора. Розрахунки показали, що чим менше його товщина, тим ефективніше відпрацьовується паливо, а значить, швидше пересувається автомобіль;
  • його довжину. Працюючи на низьких або середніх оборотах, силовий агрегат краще забезпечується повітрям з великим по довжині колектором, на повних - з меншим. Спеціальний клапан в системі управління двигуна встановлює оптимальну для даного режиму його роботи довжину вхідного колектора.

Добре працює впускний колектор допоможе вичавити з двигуна максимум і значно заощадити на паливі. Несправності в такому пристрої трапляються не так часто і легко можуть бути усунені самостійно.

Де швидко купити впускний колектор?

Автолюбителі великих і малих міст України мають чудову можливість купувати потрібні їм товари через інтернет. Цей вид послуг став сьогодні особливо затребуваний і популярний. Багато власників машин користуються послугами маркетплейса Mriyar, замовляють і купують автозапчастини через цей сайт.

В онлайн-каталозі Mriyar представлені пропозиції значного числа магазинів України - кожен бажаючий може підібрати потрібний і зручний йому варіант покупки. Це можуть бути оригінальні, аналогові або вже були у вжитку і відновлені деталі. Орієнтуючись на свої потреби і фінансові можливості, ви можете зробити тут дуже вигідне придбання.

Ціни на Впускний колектор
Товар Ціна
Колектор впускний VAG 8R0129617D 466,44 UAH
Колектор впускний Honda 16221MY5601 64,00 UAH
Колектор впускний AND 30133006 3 928,91 UAH
Колектор впускний Vika 11291785701 3 854,21 UAH
Колектор впускний VAG 1K0129684AF 4 480,87 UAH
Впускний колектор - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Впускний колектор для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Впускний колектор ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Впускний колектор у 2022 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Впускний колектор ?

Впускний колектор на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Впускний колектор