Впускний колектор

Оберіть авто
Сортувати

Впускний колектор - що це і для чого він потрібен?

Який би мотор, бензиновий або дизельний, не стояло на вашому автомобілі, йому необхідна достатня кількість прохолодного, чистого повітря. Впускний колектор, як своєрідний трубопровід, подає його в циліндри двигуна, відповідає за те, щоб паливо і повітря були змішані в правильному співвідношенні. Форма пристрої строго розрахована. У ньому немає гострих граней і кутів, всі лінії дуже м'які і обтічні. Ніщо не заважає швидкому проходженню повітря в циліндри, а ніж його потік інтенсивніше, тим потужніше працює двигун. Конструкція може містити від 2 до 6 труб, в залежності від виду двигуна. Вони з'єднуються в один загальний рукав, який кріпиться своєї найширшої частиною до голівки блоку циліндрів.

Перші моделі колекторів виготовлялися з алюмінію, чавуну або сталі, були досить важкі, дорогі у виготовленні, сильно нагрівалися під час руху і роботи мотора. Сучасні легкі та надійні впускні пристрої роблять з термостійкого пластика, спеціальний склад яких відрізняється малою теплопровідністю. Впускний колектор - не найскладніша деталь автомобіля, але від форми і довжини його патрубків залежить сила двигуна, ефективність згоряння палива, а значить, і його витрата на кожен кілометр шляху.

Як пов'язані геометрія і впускний колектор?

На машинах старого покоління встановлювалися колектори стандартного зразка. Вони були недостатньо ефективні, так як повноцінно наповнювали повітрям циліндри тільки при певному режимі роботи силового агрегату. В наші дні створена вдосконалена система пристроїв. На допомогу розробникам прийшла геометрія. Вимірявши і розрахувавши всі параметри, вони внесли поправки в конструкцію і створили вхідні колектори з максимальною ефективністю потоку, яка більше не залежить від того, з якою інтенсивністю працює мотор. Для цього змінили:

  • перетин впускного колектора. Розрахунки показали, що чим менше його товщина, тим ефективніше відпрацьовується паливо, а значить, швидше пересувається автомобіль;
  • його довжину. Працюючи на низьких або середніх оборотах, силовий агрегат краще забезпечується повітрям з великим по довжині колектором, на повних - з меншим. Спеціальний клапан в системі управління двигуна встановлює оптимальну для даного режиму його роботи довжину вхідного колектора.

Добре працює впускний колектор допоможе вичавити з двигуна максимум і значно заощадити на паливі. Несправності в такому пристрої трапляються не так часто і легко можуть бути усунені самостійно.

Де швидко купити впускний колектор?

Автолюбителі великих і малих міст України мають чудову можливість купувати потрібні їм товари через інтернет. Цей вид послуг став сьогодні особливо затребуваний і популярний. Багато власників машин користуються послугами маркетплейса Mriyar, замовляють і купують автозапчастини через цей сайт.

В онлайн-каталозі Mriyar представлені пропозиції значного числа магазинів України - кожен бажаючий може підібрати потрібний і зручний йому варіант покупки. Це можуть бути оригінальні, аналогові або вже були у вжитку і відновлені деталі. Орієнтуючись на свої потреби і фінансові можливості, ви можете зробити тут дуже вигідне придбання.

Ціни на Впускний колектор
Товар Ціна
Колектор впускний Mercedes-Benz A6510903037 6 801,54 UAH
Колектор впускний VAG 8R0129617D 840,00 UAH
Колектор впускний Rotweiss RWS1692 3 183,00 UAH
Колектор впускний Mercedes-Benz A6510904000 2 701,35 UAH
Колектор впускний VAG 06J133201BH 16 760,00 UAH
Впускний колектор - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Впускний колектор для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Впускний колектор ?
💵 Які ціни в Mriyar на Впускний колектор ?

Впускний колектор на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Впускний колектор