Маточина колеса

Оберіть авто
Сортувати
На жаль, ми не змогли знайти жодної запчастини за каталожним номером ИКН. Перевірте коректність каталожного номеру. Якщо Вам відомо, що автозапчастина дійсно існує – відправте інформацію нашим спеціалістам. Після перевірки вона буде додана до пошукової системи.

Ступиця колеса

Однією з найважливіших деталей ходової автомобіля виступає маточина колеса. На цю деталь доводиться максимальне навантаження - на неї тисне вага всього транспортного засобу, на неї кріпиться колесо машини, вона передає момент обертання від коленвала. Деталь виробляють з надійного металу, виточуючи з цільної болванки, так як від неї залежить керованість авто і безпеку водія.

Конструкція і призначення маточини

Запчастина виконує безліч функцій, тому всі її частини мають особливе значення:

 • отвори на зовнішньому ободі - в них вставляються втулки і болти для утримання колеса;
 • внутрішній отвір - посадочне місце для підшипника;
 • шліци в отворі - для кріплення півосі шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС);
 • посадочні гнізда для датчиків різних систем.

Крім забезпечення повноцінного обертання коліс, маточина виконує ряд інших функцій:

 • передача крутного моменту на колесо;
 • утримання гальмівної системи;
 • кріплення колеса до підвіски.

Операції, що виконуються деталлю на передніх і задніх колесах, мають певні відмінності:

 • на передніх - з'єднує диск і поворотний механізм, забезпечує процеси гальмування і пересування транспортного засобу (для передньопривідних авто);
 • на задніх - передає момент обертання, відповідають за гальмування, оснащуються швидкісними і руховими датчиками.

Маточина грає важливу роль в роботі багатьох систем автомобіля, і хоча виходить з ладу вона дуже рідко, регулярно стежити за її станом необхідно.

Причини поломки

Матеріал, з якого виробляється маточина колеса авто, дуже міцний і надійний, але і він іноді може зламатися. Існує ряд ознак, за якими водій може визначити, що деталь вимагає заміни:

 • протектори колеса стираються нерівномірно;
 • на поворотах, при скиданні швидкості і зупинках кузов автомобіля сильно розгойдується;
 • амортизатори стискаються або протікають;
 • в машині під час руху відчувається підвищена вібрація;
 • під час руху з'являються сторонні звуки.

Подібні явища виникають при сильному зносі деяких деталей, неправильної фіксації амортизаторів, при неточності в налаштуваннях розвалу-сходження. Найчастіше з ладу виходить маточина на передньому колесі, так як на неї припадає максимальне навантаження.

Де вигідно купити маточину колеса?

Часто при пошуку запчастин і витратних матеріалів, автовласники стикаються з товарами поганої якості, при цьому ціна на них не завжди низька. Уникнути проблем, які можуть виникнути при установці на авто негідних деталей можна тільки тоді, коли придбані запчастини відповідають стандартам і нормам. Для цього слід купувати необхідні деталі тільки у перевірених продавців з гарною репутацією.

Сьогодні знайти потрібні автотовари у вашому місті не складає труднощів. У віртуальному маркетплейсе «Мріяр» представлені українські магазини та компанії, що пропонують нашим водіям тільки якісні і перевірені товари для автомобілів. Користувачеві досить зайти на сайт Mriyar, вказати в пошуковій системі «маточина колеса» або її вин-код, марку машини і місто, в якому автомобіліст хоче купити товар, і система запропонує варіанти від продавців в зазначеному місті, повний опис, характеристики і ціну потрібної деталі .

Розглянувши всі пропозиції, визначившись в найкращим варіантом, досить залишити заявку і домовитися з представником продавця про деталі покупки. Маркетплейс «Мріяр» - платформа, що дозволяє економити час і гроші і купувати якісні запчастини та витратні матеріали для вашого авто.

Ціни на Маточина колеса
На жаль, ми не змогли знайти жодної запчастини за каталожним номером ИКН. Перевірте коректність каталожного номеру. Якщо Вам відомо, що автозапчастина дійсно існує – відправте інформацію нашим спеціалістам. Після перевірки вона буде додана до пошукової системи.
Маточина колеса - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Маточина колеса для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Маточина колеса ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Маточина колеса у 2023 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Маточина колеса ?

Маточина колеса на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Маточина колеса