Блок запобіжників

Оберіть авто
Сортувати

Запобіжний блок для машини - призначення

Запобіжники - мініатюрні, але дуже важливі автомобільні деталі. Від того, наскільки надійно вони працюють, залежить коректне функціонування машини. Якщо не спрацює запобіжник при короткому замиканні проводки - авто може просто згоріти. Тому правильний вибір і експлуатація запобіжників - базова інформація, яку бажано знати всім автовласникам.

Призначення автомобільних запобіжних деталей - захист автомобільної бортової мережі від різких коливань сили струму, характерних для короткого замикання. Незалежно від конкретної різновиди, всі вони мають загальний елемент: перемичку з легкоплавкого матеріалу. При різкому збільшенні сили струму вона, нагріваючись, розплавляється. Електромережа виявляється розімкнутої.

Блок запобіжників - область застосування

Завдання, які можна вирішити за допомогою вставок:

  • захист електроніки і електроланцюзі від зайвих навантажень, при виникненні короткого замикання;
  • контроль над максимальними струмами в електроланцюгах ТЗ;
  • виявлення і попередня діагностика поломок.

Якщо згоріла вставка, яка обслуговує будь-якої блок транспортного засобу, то поломку потрібно шукати саме там.

Класифікація запобіжників для авто

На сьогоднішній день використовують 2 різновиди запобіжних пристроїв:

  • пальчикові;
  • прапорцеві;

Окрема категорія - стрічкові пристрої. Їх застосовують нечасто, для силових ланцюгів значної потужності.

Пальчикові і прапорцеві запобіжники - відмінності

Моделі пальчикового типу - більш старий варіант. Вони являють собою стрижень з одягненою на нього легкоплавку перемичкою. Розрізняють пристрої зі стрижнем, виконаним із пластику або кераміки. Останній варіант більш надійний і стійкий до експлуатації в високотемпературних умовах. "Пальчики" - морально застарілий варіант, тому їх застосовують в сучасних моделях авто, наприклад, для Ланоса.

Прапорцеві модифікації використовуються в сучасних моделях авто. Якщо порівнювати їх з пальчиковими, то вони більш зручні в застосуванні і надійні. Назва походить від того, що головка плоска, як прапорець з двома «держаками» -ножкамі. Призначення останніх - розміщення в гніздах блоку. Оскільки запобіжники мають різний номінал, то, щоб розрізняти їх, головкі- «прапорці» забарвлюють в різні кольори. Вироби надійно закріплюються в гніздах, забезпечуючи хороший стабільний контакт. Витягають автоматичний запобіжник із застосуванням спеціальних щипців із пластику, придбати які можна в автомагазині.

Матеріали виготовлення запобіжників

Класифікувати автопредохранітелі можна не тільки за типом будови, але і за матеріалами виготовлення, зокрема, для легкоплавку складової. Можливі такі варіанти:

  • свинець;
  • алюміній;
  • олово;
  • сплав (олово + свинець).

Одна з важливих характеристик пристрою - тривалість спрацьовування. Це час, що витрачається на розплавлення перемички і роз'єднання електричного кола. Щоб мінімізувати цей період, запобіжники виготовляють з матеріалів, температура плавлення яких - низька. Вони швидко змінюють агрегатний стан, переходячи з твердої фази в рідку. Окремі системи додатково обладнані пружної пристроєм, який пришвидшує роз'єднання ланцюга.

Номінал автопредохранітеля: що це?

Під номіналом запобіжника розуміють граничний показник сили струму, який пристрій здатний пропустити. Потреба в пристроях різного номіналу викликана тим, що споживана потужність електроприладів авто - різна. Наприклад, електрична потужність, споживана фарами, значно більше, ніж ланцюг, яка живить прилади в салоні або двірники. Це ж стосується стартера, запалювання та інших електрозавісімий систем. Кожному номіналом відповідає власний колір. Наприклад, головка автомобільного запобіжника в 100 ампер - бузкова, 10 ампер - червона.

Важливий момент: номінали пристроїв в авто різних марок відрізняються, тому, перш ніж шукати в інтернеті комплект автомобільних запобіжників, не зайве вивчити керівництво з експлуатації транспортного засобу. Цифрове позначення номіналу нанесено і на самі запобіжники, тому сподіватися тільки на власну пам'ять не рекомендується. Є відповідна інформація про запобіжниках, наприклад, Рено Кенго (опис, схема, розташування, де знаходяться) і в інструкції по ремонту машини. Тому все, що потрібно від покупця, - це уважність.

Автомобільний запобіжник: чи можна плутати номінали?

Відповідь одна: не можна. Секрет безпеки - правильний вибір пристроїв. При установці «прапорця» з більшим чи, навпаки, заниженими, номіналом проблем не уникнути. Якщо він занадто малий, то запобіжник перегорить навіть при відсутності короткого замикання. При надмірно високому показнику граничної сили струму пристрій не спрацьовує навіть при короткому замиканні. Ланцюг залишається замкнутої, проводка згорає.

Тому відповідність заводським номіналах - основний критерій вибору. Ні в якому разі не слід замінювати пристрій заводського виготовлення саморобним пристосуванням або монеткою. Небезпека такого підходу в тому, що для згоряння запобіжника потрібна вагома причина, яку треба вчасно встановити і ліквідувати. Матеріали, з яких виконані дріт або монета, мають набагато більш високу температуру плавлення, ніж матеріал, використаний в органи безпеки. А, якщо не розімкнути електричний ланцюг вчасно під час короткого замикання, то пожежі не уникнути.

Як виконати заміну запобіжника?

Алгоритм заміни пальчикової і флажковой вставок - різний. Щоб замінити пальчикові пристрій, його просто витягують з простору між кріпленнями (одна з лапок виконана рухомий, і її легко віджати). Порядок монтажу нового приладу - такий же. Треба переконатися в тому, що вставка варто щільно і не бовтається в призначеному для неї гнізді. Недолік подібного морально застарілого варіанту в тому, що лапки в процесі експлуатації стають менш пружними (доводиться зменшувати зазор між ними).

Конструкція прапорцевим пристроїв - зовсім інша. Вони вставляються в монтажний блок за допомогою контактів-ніжок. З'єднання виходить міцне і надійне. Витягнути такий прилад при необхідності вручну - завдання не з простих. Тому користуються пінцетом із пластику. Якщо його немає під рукою, можна скористатися плоскою викруткою (підчепити прапорець біля основи). Складність цього методу в тому, що не можна допустити контакту жала викрутки з металевими елементами блоку.

Основні причини спрацювання запобіжників

Розглянемо конкретні причини розплавлення перемичок на вставках, в залежності від конкретного обслуговується пристрою.

Прикуриватель. Ця частина машини нерідко є слабкою ланкою через інтенсивної експлуатації. Від нього працюють різноманітні гаджети, а якість роз'ємів живлення часто залишає бажати багато кращого. Іноді, якщо до прикурювача підключено декілька приладів одночасно, це може призвести до перевантаження мережі: сукупна сила струму перевищує технічно допустимий показник. Зокрема, подібна ситуація виникає, якщо автовласник використовує електричний обігрівач салону.

Омивач. Часто проблема виникає при замерзанні води в бачку. Привід електронасоса обмежений в рухливості. Це призводить до стрибка сили струму і перегорання легкоплавку перемички. Проблему можна вирішити, замінивши звичайну воду на незамерзаючий склад.

Двірники. При примерзанню їх до поверхні скла і заклинювання редуктора збільшується струм в ланцюзі. Тому перед тим, як сісти в машину в холодну погоду, корисно перевірити, чи не примерзли чи двірники.

Обігрів стекол. Коротке замикання цієї ділянки - на жаль, не рідкість. Як правило, для грубки використовують вставку з 30-амперних номіналом. При зносі деталей двигуна струм швидко зростає. Проблема буде усунена, якщо відремонтувати вентилятор.

Система АБС. Якщо насос сильно зношений, антиблокувальна система не функціонує належним чином. Це особливо небезпечно, якщо стан дорожнього покриття не дуже хороше.

Освітлювальні системи. Можуть перегоріти при користуванні позаштатними лампами. Особливо це стосується ксенонових пристроїв з високим показником струму споживання. Збільшити номінал плавкою вставки недостатньо. Остаточне рішення цього питання - посилення електропроводки, використання провідників з великим перетином.

Охолоджуючі системи. Тут причини перепаду струму - потрапляння в вентилятор різних предметів, поломка двигуна або вироблення змазки.

Блок управління силовим агрегатом. При перегорання запустити мотор неможливо. Автовласникові необхідно знати місця розташування запобіжних пристроїв, що відповідають за блок управління силовим агрегатом. За статистикою, близько 50% проблем запуску двигунів пов'язана з перегоранням.

Електричний підсилювач керма. Сучасні ТС оснащують цим пристроєм все частіше. Струм, споживаний цим вузлом, досить великий. Ймовірність виходу з ладу від перевантажень - висока.

Склопідйомники, центральний замок. Розплавлення перемичок виникає при заклинювання електроприводу або замиканні електропроводки в дверному гофрошланг.

Розрахунок номіналу реле

Якщо потрібно збільшити кількість одиниць обладнання автомобіля, потрібно правильно розрахувати номінал оберігає вставки. Для цього необхідно знати потужність або опір приладу. Силу струму можна отримати, розділивши потужність на напругу бортової мережі. Або, як варіант, розділити напругу на опір (відомий зі шкільної програми закон Ома). Наприклад, якщо отримано 6А, вибирають вставку номіналом в 7,5 А.

Запобіжники: часті помилки при виборі і установці

Перш за все, не можна довільно збільшити номінал пристрої, не знаючи характеристик електричного кола, зокрема, перетину проводів. Якщо електропроводка не справляється з великим струмом, вона перегрівається, що загрожує спалахом. Ще одна поширена помилка - скористатися пристроєм іншого типу. Це призводить до перегрівання і навіть загоряння контактних гнізд. Заміна вставки на аналог з великим номіналом може привести до серйозної поломки автомобільного блоку, за який вона відповідає, аж до повної відмови. Розмикання електричного кола побічно вказує на місце неполадки, і нехтувати таким сигналом не можна.

Профілактика перегорання автопредохранітелей

Важливо пам'ятати, що автопредохранітель не перегорають без причини. Тому необхідно вжити всіх заходів, щоб не допустити короткого замикання в бортовій електромережі. Якщо сталося перегорання пристрою, а транспортний засіб продовжує працювати без проблем, то, швидше за все, проблема - в разовому перепаді сили струму, і ніяких несправностей немає. Але, якщо перегорання відбувається один раз за іншим, тим більше, відразу після заміни, - це говорить про серйозну несправності, коли бажано скористатися послугами фахівця.

Небажано перевантажувати авто зайвими видами обладнання, не даючи зайвих навантажень на генератор і АКБ. Необхідно також відстежувати стан вузлів автомобіля, що залежать від електрики. А про повну безпеку людей в машині подбає коробка запобіжників. Буває, що прилад не спрацьовує через забруднення контактів або освіти на них нагару. У цьому випадку для відновлення працездатності системи досить очищення контактів і гнізда за допомогою металевого предмета.

Де купити набір запобіжників на автомобіль в Києві або іншому місті України?

Робити покупки найкраще в перевірених компаніях, що реалізують сертифіковані товари фірмового якості. Каталог маркетплейса "Мріяр" пропонує різні варіанти цих пристроїв. Ознака гарної якості - різна товщина перемичок на виробах з різним номіналом. Однакова товщина - ознака підробки.

Цікавитесь, де придбати недорогі автомобільні деталі (Україна, Київ) - комерційна майданчик Mriyar пропонує купити набори та блоки автоматичних запобіжників (реле) різної схеми розташування для двірників, ближнього світла, габаритів, АБС, грубки, кондиціонера, вентилятора, протитуманних фар, під стартер , запалювання, терморегулятори для авто різних марок автомобілів: Івеко ЄвроСтар, Джилі МК, СК, Рено Кенго 2, Шкода Фабія 2 (Skoda Fabia) (2011, 2013, 2014), Шкода Октавія A5 (Skoda Octavia а5), Фольксваген Гольф 2 ( 1989, 1990, 1991), Гольф 3 (golf 3, 1992), Гольф 4, Фольксваген Кадді (2008, 2010, 2014 року), Vw Jetta 6, Мазда (626 Ge, 626 Gf), Сітроен С4 (Citroen C4), Mercedes Sprinter 316, Джетта 6, БМВ Е34, Пежо (Peugeot) 206 Хетчбек, Пежо Партнер Типи (Peugeot Partner Tepee), Форд Мондео 3, Санта Фе (2002, 2001, 2004), Mitsubishi Pajero 2, Мерседес 124, Mercedes W124, Mercedes Sprinter 316, Опель Астра H, Опель Вектра Б (Opel Vectra B), Бмв Е34, Рено Сандро Степвей 2, Ніссан Максима А32, Hyundai Accent (Хендай Акцент), Хундай Гетц, Пассат Б4 (Passat B4), Шаран 2001, Ланос (Lanos, Салон), Renault Kangoo 2, Спринтер 313, Тігуан 2011, Шевроле Лачетті, Vw Caddy, Черя Тіго (Chery Tiggo ), Opel Astra H, Бмв Е34, Паджеро 2, Фольксваген Кадді (Volkswagen Caddy) Джетта 2, Geely Mk, Geely Ck, Шаран 1996 року, Рено Сандеро Степвей 2, Тігуан МК 1, 2; ціна - оптимальна; кожен автопредохранітель на машину, представлений в каталозі, забезпечений докладним описом і якісно виконаними фото.

На сайті Mriyar можна знайти найвигідніші пропозиції і неймовірно привабливі знижки. Вибирати товар, за бажанням покупця, можна по ВІН-коду, марці і роком випуску машини. Є й інші зручні фільтри, що дозволяють скоротити час пошуку.

Ціни на Блок запобіжників
Товар Ціна
Кришка блоку запобіжників Citroen/Peugeot 1308 CX 101,00 UAH
Кришка блоку запобіжників Renault 243825499R 277,70 UAH
Кришка блоку запобіжників Chery B115305063 0,82 UAH
Кришка блоку запобіжників Nissan 243824BA1B 990,24 UAH
Кришка блоку запобіжників Subaru 82243SG020 404,00 UAH
Блок запобіжників - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Блок запобіжників для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Блок запобіжників ?
💵 Які ціни в Mriyar на Блок запобіжників ?

Блок запобіжників на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Блок запобіжників