Бендикс стартера

Оберіть авто
Сортувати

Бендикс стартера: конструкція і принцип роботи

Бендикс, або обгону муфта - це основний елемент на стартері, що відповідає за передачу моменту сили двигуну автомобіля. Деталь має просту конструкцію, завдяки чому ламається рідко. Основні проблеми виникають через вплив на нього навколишнього середовища.

Пристрій обгонів муфти включає в себе дві гнуті металеві смуги - провідну і відому. Перша оснащена клиновими каналами, в яких відбувається обертання пружних кульок. Пружні елементи заганяють кронштейни в звужену частину борозенок, де вони зупиняються з відомою обоймою. Основне завдання Бендикс - зачепити махове колесо і розкрутити двигун.

Якщо в момент початку роботи мотора виникають сторонні звуки, що нагадують деренчання металу, значить, обгону муфта несправна. Щоб визначити причину поломки, Бендикс демонтують і розбирають. Потім пробують розкрутити деталь. Якщо обертання відбувається в обидві сторони, елемент замінюють. Також про необхідність заміни свідчать ослаблена пружина, пошкоджена вилка або люфт на валу якоря.

Ремонт Бендикс виробляють в рідкісних випадках. У пошкодженій опорної муфті можна замінити деякі деталі, наприклад, пружини або робочі ролики. Але це вирішує проблему лише на деякий час.

Причини несправності Бендикс авто

Як згадувалося раніше, поломки обгонів муфти виникають через природного зносу її складових. Особливо схильні до впливу часу такі деталі:

  • Робочі ролики. В процесі експлуатації кронштейни поступово зменшуються в діаметрі і з часом перестають виконувати свою функцію. В цьому випадку кульки витягують і замінюють.
  • Деформація роликів. Через постійне тертя кронштейни стають плоскими з одного боку, що згубно позначається на роботі стартера.
  • Сточування зубів шестерні. В цьому випадку Бендикс замінюють цілком.
  • Деформація каналів. Через неправильної форми борозенок процес стопорения порушується, і стартер перестає працювати. Єдиний вихід у цій ситуації - заміна муфти.

Також поширеними причинами несправності є потрапила в систему вода, пісок, земля і мастильні матеріали. Забиті пази і кульки призводять до пробуксовки авто на вільному ходу і нерухомості колінчастого вала під час запуску стартера.

Щоб замінити або відремонтувати обгону муфту, необхідно зняти і розібрати пускову систему. Порядок проведення робіт залежить від моделі і марки авто. Якщо у вас немає достатніх знань і умінь для проведення ремонту, зверніться в СТО.

Де купити Бендикс стартера в Україні?

Обгінні муфти і окремі деталі пристрою продають в сервісних центрах і автомагазинах. Часом, щоб знайти підходящу запчастина для конкретного автомобіля, доводиться відвідати не один такий магазин. При цьому ціна Бендикс для стартера у деяких продавців може бути невиправдано завищена.

Нішевий маркетплейс Мріяр об'єднав на одному майданчику автомагазини з усієї України. Тут можна знайти потрібну деталь в найближчій до вашого місця розташування точки продажу всього за пару кліків. Завдяки ретельно продуманим алгоритмам видачі пошукових запитів покупець відразу ж бачить найбільш вигідні для нього пропозиції. Список формується з урахуванням вартості товару і адреси магазину. Наприклад, якщо ви живете в місті Київ, програма покаже, де дешевше купити Бендикс саме в столиці. Це дозволить заощадити на доставці.

У маркетплейсе Мріяр продають як оригінальні деталі, так і аналоги. Офіційні дилери отримують спеціальний статус, що дозволяє виділити їх на фоні інших. Якщо ви не можете знайти підходящу запчастина, розмістіть заявку на сайті. Продавці самі відгукнуться на оголошення і запропонують свої варіанти.

Ціни на Бендикс стартера
Товар Ціна
Бендикс стартера Bosch 2 006 382 438 301,17 UAH
Бендикс стартера Cargo 131998 455,41 UAH
Бендикс стартера Cargo 234124 335,27 UAH
Автозапчастина Bosch 1 986 SE1 624 507,94 UAH
Бендикс стартера Bosch 1 006 209 981 708,48 UAH
Бендикс стартера - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Бендикс стартера для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Бендикс стартера ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Бендикс стартера у 2024 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Бендикс стартера ?

Бендикс стартера на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Бендикс стартера