Вентилятор обігрівача

Оберіть авто
Сортувати

Вентилятор обгрівача салону: призначення

Система опалення в автомобілі, особливо - в кліматичних умовах України, має велике значення, так як дозволяє забезпечити комфортні умови в салоні і уникнути запотівання скла в зимовий час, при температурі навколишнього середовища нижче нуля. У різних марках і моделях автомобілів використовуються різні опалювальні системи, але одним з ключових елементів будь-якої печі є вентилятор обігрівача, який забезпечує надходження нагрітого повітря в салон авто. Залежно від марки автомобіля, робота електровентилятору печі може контролюватися в ручному режимі або за допомогою бортового комп'ютера, змінює швидкісні характеристики вентилятора в залежності від заданої температури.

Різновиди вентиляторів обгрівачів

Вентилятори на пічку в салоні авто за конструктивними особливостями можна розділити на:

  • осьові і відцентрові - повітряний потік у перших спрямований уздовж осі, а у відцентрових - перпендикулярно. У сучасних авто осьові пристрої не використовуються, так як вони мають невисоку продуктивність;
  • односторонні і двосторонні, останні з яких вважаються більш продуктивними і частіше використовуються в авто з великим салоном;
  • без воздуховода і мають корпусний повітропровід;
  • управляющиеся резисторами і мають імпульсний модуль управління - більш сучасні та ефективні.

При установці вентиляторів, в залежності від їх конструкції, використовуються як гвинти кріплення, так і нарізне сполучення на корпусі вентилятора.

Існують пристрої з наскрізним потоком повітря і зворотним імпеллером, що розділяє повітряний потік на два - основний, спрямований перпендикулярно осі, і прямує імпеллером по осі обертання.

Несправності вентилятора і його заміна

Згодом всі деталі і вузли автомобіля зношуються і можуть прийти в непридатність, не став винятком і електровентилятор опалення. Вихід цієї деталі з ладу може бути спровокований зносом колекторно-щіткового вузла і підшипників, а також причиною поломки може стати коротке замикання. Про неполадки може сигналізувати підвищений шум в процесі експлуатації, зниження ефективності роботи, зміна швидкості обертання без втручання ззовні, ситуація, коли вентилятор не працює при включенні.

Після виявлення неполадок варто перевірити запобіжники, роботу резисторів і контролера, якість проводки. При зносі щіток, обриві в обмотках, сильному забрудненні колектора швидше за все буде потрібно заміна пристрою на нове. Якщо причиною несправності став обрив проводів, то для відновлення роботи досить оновити проводку. Ціна електровентилятору на піч опалення авто залежить від його типу, виробника, марки і року випуску транспортного засобу.

Де купити вентилятор для обгрівача за вигідною ціною?

Якщо вентилятор вийшов з ладу і потрібно його заміна, купити новий прилад для свого авто можна на маркетплейсе Мріяр - платформі, яка об'єднує продавців автозапчастин з різних міст України. Вибір потрібної запчастини може проводитися по VIN-коду авто, каталожним номеру автозапчастини, найменуванню. До уваги покупця представлений великий вибір деталей, з яких можна вибрати найбільш підходящу за ціною, розташуванню продавця.

Купити вентилятор системи опалення автомобіля за вигідною ціною в маркетплейсе Мріяр не складе труднощів: покупець може скласти запит на підбір деталі, і продавці запропонують відповідні варіанти, серед яких залишиться вибрати найбільш оптимальний.

Ціни на Вентилятор обігрівача
Товар Ціна
Вентилятор салона Bosch 0 130 101 616 2 362,63 UAH
Вентилятор салона Valeo 698809 2 745,96 UAH
Вентилятор салона Jp Group 1226100300 2 126,22 UAH
Вентилятор салона Febi 34788 3 099,00 UAH
Вентилятор салона Jp Group 1126101500 1 701,39 UAH
Вентилятор обігрівача - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Вентилятор обігрівача для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Вентилятор обігрівача ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Вентилятор обігрівача у 2024 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Вентилятор обігрівача ?

Вентилятор обігрівача на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Вентилятор обігрівача