Подача повітря

Оберіть авто
Дані відсутні

Система подачі повітря в двигун: призначення

Головне завдання, яке вирішує система подачі повітря - це його очищення перед надходженням до циліндрів силового агрегату. Якщо знехтувати очищенням, то забруднення, що знаходяться в атмосфері в підвішеному стані, провокують швидке зношування стінок циліндрів і інших взаємодіючих деталей. В результаті відбувається падіння потужності силового агрегату, значно знижується робочий ресурс самого мотора. Особливо це стосується їзди по дорогах з ґрунтовим і не дуже якісним асфальтовим покриттям.

Весь комплект повітроподача складається з повітрозбірника, очищувача повітря і впускного колектора. Останній призначений для спрямування вже очищеного повітря до циліндрів двигуна. Іноді комплект включає пристрій для видалення пилу.

Вимоги до системи подачі повітря

Набір деталей повинен відповідати таким вимогам:

  • забезпечення якісного очищення;
  • невисокий рівень опору проходженню повітряних мас;
  • невелика вага і розміри;
  • робочий ресурс, який можна порівняти з терміном служби мотора;
  • можливість тривалої роботи без зміни фільтра;
  • мінімальна складність обслуговування.

Системи подачі повітря, що задовольняють цим вимогам, можна знайти на комерційній майданчику mriyar.ua.

Різновиди систем подачі повітря

Розрізняють системи з повітряочисниками інерційного, інерційно-відцентрового і фільтруючого типів. Є також гібридні моделі, що поєднують риси кількох типів.

Принцип дії інерційних пристроїв - використання сили інерції частинок пилу, що переміщаються досить швидко. У разі зміни напряму їх руху відбувається видалення пилу назовні або її осідання всередині масляної ванни або мішка. Інерційно-відцентрова система, крім сили інерції, використовує відцентрові сили. Повітряні маси закручуються спіралевіднимі напрямними. Порошинки, що відкидаються до стінок очисного пристрою, зісковзують по ним всередину спеціального резервуара-пилозбірника. Корисна опція для систем цих двох видів - наявність відсмоктує пристрою, що викидає пил назад в атмосферу. Особливо, це актуально, якщо повітря сильно запилений.

Принцип дії фільтруючих очищувачів - знепилювання надходять повітряних мас з допомогою фільтруючих або змочених маслом поверхонь. Добре зарекомендували себе картонні фільтри з ККД близько 99%. Головна перевага фільтрів - відмінна якість очищення повітря, а мінус - необхідність періодичної чистки фільтруючих сіток або заміни елементів. Комбінована система передбачає кілька етапів очищення. Найчастіше, їх два: поєднання інерційної і фільтрує очищення.

Купити автомобільні запчастини різного призначення в Україні найпростіше на маркетплейсе "Мріяр". Це величезна торгова площадка, де свої товари представляють продавці з усіх міст і областей країни. Інтернет-магазини, представлені на маркетплейсе, пропонують широкий вибір авто-товарів. Кожен продавець намагається зробити все, щоб покупець вибрав саме його товар, тому в основному пропонуються вигідні ціни, проводяться різні акції. Умови покупки та доставки обговорюються з конкретним обраним інтернет-магазином.