Каталізатор

Оберіть авто
Сортувати

Що таке каталізатор, яка його роль у вихлопній системі двигуна авто?

Згоряння палива в ДВС машини призводить до утворення нешкідливих для здоров'я речовин, до них відносяться азот, вода, СО2, але при роботі мотора також виділяються токсичні і небезпечні для здоров'я речовини, серед яких вуглеводні, альдегіди, оксиди азоту сажа.

З метою зменшення вмісту небезпечних викидів в автомобілі є спеціальний пристрій - каталітичний нейтралізатор (auto katalizator), де під впливом деяких металів проходять хімічні реакції, що знижують токсичні викиди під впливом особливої ​​речовини - каталізатора. Процес йде при нагріванні до значної температури (не менш 3000С), поки відпрацьовані гази переміщаються крізь каталізатор, для виготовлення якого застосовують сплави паладію, іридію, родію, що визначає високі ціни на пристрій.

Каталізатор - елемент системи викиду, він знаходиться у вихлопній трубі в проміжку між двигуном і глушником, при цьому він зазвичай закривається додатковим екраном, так як конструкція сильно нагрівається і розжарюється. Головним компонентом пристрою є керамічні або металеві стільники, які укладені в нержавіючому корпусі. Їх стінки покриті тонким шаром паладію, родію, іридію, призначення яких полягає в прискоренні хімічних реакцій. У якісних ефективних каталізаторах використовуються три компонента, перший з них усуває оксиди азоту, другий відводить не згоріли елементи палива і видаляє СО, ще одним елементом є газовий аналізатор, який передає інформацію про склад газів в комп'ютер автомобіля.

Коли потрібно купити новий каталізатор вихлопних газів?

Автомобільні каталізатори мають досить високу вартість і не дуже довговічні. Основною причиною поломки нейтралізатора стає згоряння шару металів, які покривають стільники, через що погіршується склад вихлопу і бортовий комп'ютер сигналізує, що автокатализаторов не справляється зі своїми функціями. Прискорює знос каталізатора використання неякісного палива, а також неполадки в двигуні. Вивести деталь з ладу можуть механічні пошкодження - керамічні стільники при сильному ударі можуть просто розсипатися. Негативно позначається на пристрої і потрапляння всередину масла або антифризу.

Ознаками поломки і зносу автомобільного нейтралізатора є:

  • зменшення потужності двигуна;
  • нехарактерні звуки під днищем автомобіля;
  • слабкий напір газів з глушника.

Якщо автокатализаторов вийшов з ладу, потрібно його заміна на новий. Кращим рішенням стане придбання нової оригінальної деталі, проте її ціна досить висока і не всі автолюбителі готові до такого придбання. Оптимальним варіантом стає покупка універсального каталізатора вихлопних газів - пристрої, доступного за ціною та безвідмовно працює на будь-якій машині, а також заміна блоку з сотами - в цьому випадку нові стільники встановлюють в корпус старого каталізатора. Деякі власники авто при поломці каталітичного нейтралізатора просто видаляють його або замінюють полум'ягасником, що негативно позначається на рівні шуму і на екології.

Де краще купити новий автомобільний універсальний каталізатор за оптимальною ціною в Києві і Україні?

Каталізатори на авто, як оригінальні так і універсальні, можна купити за вигідними цінами на торговому майданчику Мріяр (Україна, Київ), що об'єднує продавців автозапчастин з усієї країни. Маркетплейс Мріяр пропонує широкі можливості для вибору автомобільних каталізаторів на найбільш вигідних умовах; ви зможете не тільки знайти на сайті відповідну деталь, але і визначити, у якого продавця більш вигідна ціна, умови і найбільш зручне місце розташування.

Ціни на Каталізатор
Товар Ціна
Каталізатор Citroen/Peugeot 9820965980 6 472,32 UAH
Каталізатор VAG 1K0819178C 1 645,79 UAH
Каталізатор Citroen/Peugeot 1731QL 479,40 UAH
Каталізатор Citroen/Peugeot 9846G3 258,69 UAH
Каталізатор Mercedes-Benz A6384901919 24 526,00 UAH
Каталізатор - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Каталізатор для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Каталізатор ?
🥇 Які найпопулярніші товари в групі Каталізатор у 2024 році?
💵 Які ціни в Mriyar на Каталізатор ?

Каталізатор на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Каталізатор