Розширювальний бачок охолоджуючої рідини

Оберіть авто
Сортувати

Автомобільні розширювальні бачки: призначення

При роботі автомобільного двигуна відбувається виділення значної кількості теплоти. Важливо підтримувати температурний режим мотора на заданих параметрах, для забезпечення повного згоряння палива, мінімізації токсичних вихлопів, збільшення терміну служби силового агрегату. Таким чином, не слід ні перегрівати двигун, ні, навпаки, переохолоджувати його. Розширювальний бачок - складова частина рідинної охолоджуючої системи. Його основне завдання - компенсація зміни обсягу охолоджуючої рідини. Коефіцієнт теплового розширення ОЖ значно вище, ніж у води. Конструкція бачка може бути різною: від звичайного резервуара до складного пристрою, за допомогою якого можна відрегулювати тиск в системі.

Якщо бачка не буде, то охолоджуюча рідина, розширюючись при нагріванні, створить надлишковий тиск. При виключенні двигуна ОЖ остигає, обсяг її зменшується, що сприяє утворенню розрідження в системі. Відбувається засмоктування зовнішнього повітря крізь клапан в радіаторної кришці. Завоздушіваніе системи може стати причиною перегріву двигуна або неправильної роботи охолоджувальної системи. Бачок системи охолодження допомагає уникнути обох проблем: коли потрібно, скидає тиск в системі і, навпаки, не допускає утворення повітряних пробок.

Пристрій, часті несправності розширювального бачка

Конструкція розширювальної ємкості не відрізняється особливою складністю. Виготовляють її з напівпрозорого пластика. Особливо зручні моделі з вмонтованими датчиками, що сигналізують про критичний зменшенні кількості охолоджувальної рідини. В кришку ємності вбудований клапан, призначення якого - регулювати тиск. При підвищенні тиску вище певної, технічно обґрунтованої, величини, клапан відкривається. При вирівнюванні його до середнього показника відбувається закривання клапана. Кількість ОЖ має відповідати певному діапазону. Недолік, як і надлишок, неприпустимі.

Що стосується несправностей, то більша їх частина припадає на течі самого резервуара. Іноді виникають проблеми з кришкою і вбудованим в неї клапаном. У цьому випадку клапан пропускає ОЖ, відбувається завоздушіваніе системи - тобто, бак не справляється з поставленими завданнями. Найчастіші несправності:

  • розрив, текти резервуара;
  • вихід з ладу клапана.

Ознакою розриву бака є істотне зменшення обсягу охолоджуючої рідини, необхідного для того, щоб охолоджуюча система мотора функціонувала нормально. Бачок обов'язково потрібно замінити, доливати рідину можна. Іноді поломка проявляється як невелика текти ємності.

Проблеми з кришкою і вмонтованим в неї клапаном означають розгерметизацію охолоджуючої системи. Це загрожує перегрівом мотора, некоректною роботою печі і іншими неприємностями. В обох випадках бачок підлягає заміні.

Де купити розширювальний бачок для авто (Україна) за прийнятною ціною?

Умови експлуатації розширювального бачка не можна назвати простими. На резервуар діють такі фактори, як високі температури, що змінюється тиск, хімічно агресивні середовища. Це призводить до порушення цілісності резервуара, кришки і регулюючого клапана.

При поломці розширювальної ємкості слід вибирати на заміну резервуар такого ж виду, що був встановлений виробляє компанією. Тільки в цьому випадку можлива по-справжньому коректна робота системи охолодження. При заміні антифриз зливають, від'єднують шланги, знімають бачок і встановлюють новий виріб строго в зворотному порядку. Після того, як бак встановлений, знову заливають антифриз.

Якщо ви хочете купити розширювальний бачок, ціна якого вас порадує, вам допоможе маркетплейс "Мріяр". Це віртуальна торгова площадка, створена, щоб об'єднати продавців автозапчастин з усієї України. На маркетплейсе представлені інтернет-магазини з різних міст країни, що дозволяє вибрати товар в своєму або найближчому місті і заощадити на доставці. На сайті працює зручний фільтр пошуку, який дозволяє швидко знайти потрібну запчастину, оцінити всі пропозиції і вибрати оптимальний варіант. У боротьбі за покупця інтернет-магазини, що працюють на майданчику, постійно проводять власні акції, вводять системи знижок. Купівля через маркетплейс "Мріяр" - це завжди вигідно.

Ціни на Розширювальний бачок охолоджуючої рідини
Товар Ціна
Бачок розширювальний системи охолодження Jp Group 1114700400 395,00 UAH
Бачок розширювальний системи охолодження Meyle 100 121 1064 212,00 UAH
Бачок розширювальний системи охолодження Febi 21842 610,00 UAH
Бачок розширювальний системи охолодження General Motors 13465094 515,24 UAH
Бачок розширювальний системи охолодження Jp Group 1114701200 360,00 UAH
Розширювальний бачок охолоджуючої рідини - Запитання та відповіді
🚘 Як вибрати Розширювальний бачок охолоджуючої рідини для свого авто?
🔝 Які бренди найпопулярніші в групі Розширювальний бачок охолоджуючої рідини ?
💵 Які ціни в Mriyar на Розширювальний бачок охолоджуючої рідини ?

Розширювальний бачок охолоджуючої рідини на популярні марки автомобілів

Популярні виробники Розширювальний бачок охолоджуючої рідини